10 בינואר 2016
YoRt3m

פוקימון גו

פוקימון גו או בשמו באנגלית "Pokemon Go", הוא משחק פוקימון שהוכרז במהלך שנת 2015 ובו חברת נינטנדו הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת ניאנטיק שמתמחה במשחקים בעלי מציאות רבודה. המשחק יצא ביולי 2016 והוא יצא לפלטפורמות הטלפונים הניידים אנדרואיד ו-iOS.

תיאור המשחק

במשחק זה, יכולים השחקנים להסתובב בעולם האמיתי ולתפוס פוקימונים על פי מיקום בטלפון שלהם. הפוקימונים יפוזרו בעולם האמיתי במקומות על פי הסביבה הטבעית שלהם – פוקימוני מים ימצאו בעיקר ליד אגמים, נהרות וימים בעוד שפוקימונים אחרים יופיעו בהרים או ביערות בהתאם. בשאר המקומות הפשוטים יימצאו פוקימונים רגילים ולא נדירים למעט יוצאי דופן.

נינטנדו הכריזו שבמשחק אף יהיו מכונים ואירועים מיוחדים בהם יוכלו השחקנים להשתתף ואף להחליף פוקימונים אחד עם השני. בגלל שהמשחק דורש מהשחקנים לקום, לצאת מהבית ולמצוא פוקימונים במקומות יוצאי דופן תפיסת כל הפוקימונים קשה יותר ואף כמעט בלתי אפשרית במקומות שונים בעולם ועל כן חלק גדול מהמשחק יתבסס על החלפה.

המשחק החל את דרכו רק עם 151 הפוקימונים הראשונים והמקוריים מהדור הראשון. לאט לאט בהמשך הדרך יוספו הדור השני, השלישי וכו'.

פוקימון גו פלוס

פוקימון גו פלוס

פוקימון גו פלוס הוא מכשיר שמשמש כאביזר נלווה למשחק עצמו. כרגע לא ידועים הרבה פרטים על המכשיר אך ידוע שלא חובה לקנות את המכשיר על מנת להנות ולהשתמש באפשרויות המשחק. מה שכן ידוע, הוא שהמשכיר ניתן לקשירה לבגד או לענידה על מפרק היד, המכשיר מתחבר באמצעות Bluetooth ויתריע לכם כשפוקימון יהיה בסביבה ואף יכיל כפתורים שיאפשרו לכם לבצע פעולות כמו תפיסת הפוקימון מבלי הצורך להשתמש בטלפון עצמו.

פוקימון גו תמונה 1

יציאת המשחק

בתאריך ה-8 ליולי המשחק שוחרר לראשונה באוסטרליה ובצפון אמריקה והטירוף החל. ילדים קטנים ואנשים מבוגרים מכל הגילאים הורידו את המשחק במדינות בהן המשחק יצא ואף בשאר העולם הורידו את המשחק דרך אתרי המראה מכיון שהאופציה הייתה חסומה עבורם.

תוך זמן קצר הרחובות התמלאו באנשים המחפשים אחר פוקימונים, האינטרנט הוצף בתמונות ושיתופים בכל הקשור למשחק וגם בישראל המשחק זכה לבאז והופיע באתרי החדשות המובילים, בתכניות טלוויזיה יומיות ואף במהדורות החדשות.

עם זאת, כשהמשחק רק יצא היו המון בעיות בשרתים של החברה ורבים התאכזבו מהבאגים והקריסות הרבות שיצאו וקיוו שזה ייפתר בעתיד הקרוב.

פוקימון גו תמונה 2

גרסאות המשחק המוקדמות

בתחילה המשחק שוחרר בגרסאות מוקדמות, 0.29 באנדרואיד ו-1.0 באייפון (השוני הוא רק במספר) ולכן האופציות במשחק מוגבלות. ניתן בשלב זה (נכון ל-13.07.16) להשתמש רק בפיצ'רים הבאים

  • לתפוס פוקימונים
  • להשתמש בפוקסטופים כדי לקבל חפצים
  • להילחם ולכבוש מכונים
  • להצטרף לקבוצות
  • להשתמש בחנות
  • לפתח ביצים
  • ועוד…

אך ידוע על כך שאופציות נוספות הולכות לצאת בעתיד הקרוב והרחוק כגון לחימה מול מאמנים ברחוב, החלפות ועוד…

search