14 ביוני 2016
דור

Nintendo Treehouse @ E3 – יום ראשון – פוקימונים חדשים, צורת קרב חדשה ועוד!!!

שלום לכם.

היום החלה תצוגת E3 בקליפורניה, בה משתתפות מגוון חברות אלקטרוניקה, בהן נינטנדו. היום, נציגים של נינטנדו הציגו באזור שלהם בתצוגה קטע משמעותי מתחילת המשחק, של פוקימון שמש/ירח, שכלל בתוכו גם שני פוקימונים חדשים. כעשר דקות לאחר מכן, הערוץ הרשמי של פוקימון ביוטיוב העלו סרטון חדש שחשף מספר דברים חדשים, ובהם פוקימונים, יכולות חדשות וצורת קרב חדשה לגמרי.

המידע החדש:

1. פוקימונים

– פיקיפק Pikipek

סוף סוף, הרגע הזה הגיע. הפוקימון שנחשפנו אליו לשבריר שנייה בטריילר הראשון לשמש וירח סוף סוף נגלה אלינו בצורתו המלאה – פיקיפק.


פיקיפק הוא פוקימון מהסוגים נורמל ומעופף, שמוגדר כפוקימון הנקר. היכולות שיכולות להיות לו הן עין חדה (Keen Eye) – מונע הורדת דיוק וקישור יכולת (Skill Link) – מתקפות שיכולות לפגוע בין פעמיים ל5 תמיד יפגעו 5 פעמים. בסרטון פיקיפק נראה משתמש במתקפה שדומה לניקור.

– יאנגוס Yungoos


הפוקימון השני שמוצג בסרטון הוא יאנגוס. יאנגוס הוא פוקימון דמוי נמיה מסוג נורמל. הוא מוגדר כפוקימון השוטטות. שתי היכולות האפשריות של יאנגוס הן מארב (Stakeout), שהיא יכולת חדשה לדור 7, שגורמת לכך שמתקפות של יאנגוס יעשו פי 2 מהנזק שהן היו אמורות לעשות על כל פוקימון שמוחלף פנימה או נכנס לזירה באמצע הקרב, ולסת חזקה (Strong Jaw), יכולת שמחזקת את הכוח של מתקפות נשיכה (נשיכה, לעיסה, ניב רעם…) פי 1.5. בסרטון יאנגוס נראה משתמש במתקפה שדומה להתקלה.

– גראבין Grubbin
הפוקימון השלישי והאחרון שמוצג בסרטון הוא גראבין, שככל הנראה ישמש כפוקימון החרק המחוזי. גראבין מוגדר כפוקימון הרימה, הוא מסוג נורמל ומדמה מעין נמלה קטנה בצבעים פסטליים. היכולת של גראבין היא נחיל (Swarm), יכולת נפוצה במיוחד בקרב פוקימוני חרק. נחיל מזכירה מאוד את היכולות של ההתחלתיים במקבילה לסוג חרק, והיא מחזקת מתקפות חרק פי 1.5 כשנקודות החיים (HP) של הפוקימון מתחת לשליש. בנוסף, אם בראש השישייה שלך ניצב פוקימון עם היכולת נחיל, הסיכוי להיתקל בפוקימונים פראיים גובר. בסרטון, גראבין נראה משתמש במתקפה בנראית כירי חוטים.

בנוסף, נחשף במהלך E3 כי פופליו לומד את המתקפה קול צורם (Disarming Voice), שהיא מתקפה מסוג פיה, ברמה 8.

בטריילר ראינו גם את היכולת של מאגירנה לראשונה, לב נשמה (Soul Heart) – כאשר פוקימון כלשהו מתעלף, בין אם בצד של מאגירנה או בצד היריב, ההתקפה המיוחדת שלה עולה ברמה אחת.. יכולת זו מזכירה את היכולת מוקסי (Moxie), שבה כאשר הפוקימון היריב מתעלף, ההתקפה של הפוקימון עולה ברמה אחת.

לאחר מכן מאגירנה נראית משתמשת במתקפה תותח פרחים, שעקב היותה סופר אפקטיבית על פאנגורו אומרת שהיא כנראה סוג פיה ("מכיוון שהאפשרות השנייה, סוג מעופף, נראית קצת פחות מתאימה למתקפה ולמאגירנה)

2. הבאטל רויאל

בסיום הטריילר ובסיום הפאנל בE3, מציגים לנו צורת קרב חדשה בשם "באטל רויאל" (Battle Royal). בצורה הזו, ארבעה מאמנים נלחמים אחד נגד השני (לא שניים מול שניים, אלא "כולם על-כולם" – אחד על אחד על אחד על אחד), במעין קרב מרובע, כאשר כל מאמן משתמש בשלושה פוקימונים. הקרב נגמר כשלאחד המאמנים נגמרים הפוקימונים. המנצח הוא מי שנשארו לו הכי הרבה פוקימונים חיים, ואם יש תיקו, של מי הפוקימונים היותר בריאים. ידוע כי הבאטל רויאל ישמש לקרבות בין שחקנים (Multiplayer), אך לא ידוע אם יהיה לו שימוש בתוך המשחק.

3. סולגלאו ולונאלה משנים צורה ?!

בנוסף, האתר הרשמי של פוקימון חשף לנו "במקרה" על 'שלבים' מיוחדים לסולגלאו ולונאלה – "שלב שמש קורנת" (Radiant Sun Phase) לסולגלאו ו"שלב ירח מלא" (Full Moon Phase) ללונאלה. ידוע כי בצורות אלו סולגלאו ולונאלה מממשים את "כוחם האמיתי", אך לא ידוע איך הם נכנסים למצב הזה ואיך הם יוצאים ממנו (אם הם יוצאים ממנו). נצפה לפרטים נוספים בהמשך.

4. טכניקות קרב
במהלך הקטעים מהמשחק בE3, אפשר לראות כי החל מהפעם השנייה שנלחמים נגד זן מסוים של פוקימון, אתה רואה מה האפקט של המהלכים שלך עליו (אפקטיבי, לא אפטיבי, סופר אפקטיבי, יש לו חסינות ועוד…). בנוסף, ניתן לראות את השינויים הזמניים בסטאטאים לקרב שנגרמים על ידי מתקפות סטאטוס (כגון נהמה, מבט ועוד…)

5. עלילה
בנוסף, גילינו מספר פרטים על העלילה – האלא (שאותו אנחנו מכירים כבר מטריילרים קודמים) אומר לשחקן כי לכל אי מארבעת האיים האלולה יש שומר (Guardian) שמגן עליו, פרט חדש שלא ידענו. בנוסף, גילינו גם כי לכבוד השומר של האי שאליו עבר השחקן נערך פסטיבל קרבות, בו נערך קרב בין השחקן להאו, היריב שלו.

זהו זה להיום, אך E3 לא נגמר – יש עוד שני ימים של E3 בהם יכול להיות ונראה עוד פרטים חדשים, בין אם בנוגע לפוקימון בכללי ובין אם בנוגע לפוקימון שמש וירח.

!Until The Next Time

search